Půjčky a úvěry pro podnikatele
Menu

Podle čeho vybírat správnou půjčku pro podnikatele?

Délka čtení: 1 min., 16 sec.
Půjčka pro podnikatele

Když nemáte dostatek volných finančních prostředků a potřebujete například rychle zaplatit účty, splatit faktury apod., může vám pomoci sjednání půjčky. Na trhu je dnes velké množství produktů, a to nejen těch bankovních, ale i od soukromých společností. Proto je třeba se mít na pozoru a vědět, dle čeho si vybírat.

Úroky jsou nejdůležitějším, nikoliv však jediným kritériem

Půjčky peněz hlavně nemají být o lichvě. Ještě před tím, než uzavřete úvěr, všímejte si tedy výše úrokových sazeb. Některé nebankovní krátkodobé půjčky pro podnikatele i běžné fyzické osoby je sice mohou mít vyšší, oproti bankovním úvěrům se ale u nich vyžaduje minimum dokladů a kladou na zájemce nižší nároky.

V každém případě se u půjčky peněz dožadujte informací o výši splátek a úroků. V neposlední řadě je dobré znát postup v případě, kdy se zpozdíte se splácením. Leckdy je totiž možné splátky odložit, aniž by vás za to čekaly nějaké vysoké sankce. Jedná-li se o dlouhodobé a střednědobé půjčky, uvědomte si před jejich sjednáním, zda jste schopni je včas a řádně splácet, abyste se nedostali do dluhové spirály.

Dalším bodem, který vám může pomoci se zorientovat v přehršli nabídek, jsou reference od předchozích zákazníků. A vzhledem k tomu, že se dnes stále více půjček sjednává online, měla by každá společnost mít detailní údaje o svém sídle a kontakty přímo na webu.

Často kladené otázky

Pro koho je půjčka určena?

Půjčku poskytujeme pouze podnikatelům, kteří potřebují peníze. Je důležité, aby jste měli IČO a mohli ručit nemovitostí.

Je nutné sdělit důvod půjčky?

Nezajímá nás, proč si půjčujete a na co peníze potřebujete. To je Vaše soukromí. My jsme tu od pomoci.

Nabízíte i jiné služby než jen půjčování peněz?

Ano, krom půjčky se na nás lze obrátit i s finančním poradenstvím. 

Musím platit další nějaké poplatky?

Není důvod! Schvalování u nás je bez poplatků a není třeba platit ani žádné zprostředkovatele. Peníze si půjčujete přímo od nás!

Co se stane, když budu mít problém splácet?

Každému se může stát, že se dostane do situace, kdy nebude moct dále splácet. To se dá ovšem v pořádku společně dořešit. Společně se budeme snažit najít to nejlepší řešení, které pomůže jak Vám, tak i nám do budoucna řešit podobné situace.

Otázky